موسسه آموزش و مطالعات مديريت بحران كرمان

تغییر به حالت دسکتاپ ثبت نام ورود

۰۰ هزار امدادگر بدون حقوق خدمت می کنند / سهم حمایتی دولت و مجلس

جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگ ترین نهاد مردمی کشور، طی دهه های متوالی تلاش کرده که نیاز هیچ نیازمندی را بی پاسخ نگذارد. اما کم توجهی به نیازهای بودجه ای این نهاد، حالا مشکل ساز شده است.
 به گزارش مهر، درخشان ترین وجه قضیه اینجاست که عمده فعالیت های جمعیت هلال احمر، داوطلبانه است؛ یعنی نیروهای جان بر کف و با اخلاصی که بی چشمداشت مالی حاضر می شوند از رفاه و آسایش خود بزنند تا فردی گرفتار در بحران را نجات دهند.
 در شرایطی که کشور ما در زمره ۱۰۰ کشور حادثه خیز جهان قرار دارد، این جمعیت مردمی برای مدیریت حوادث طبیعی و بحران های پس از آن، اصلی ترین نقش را برعهده دارد، اما متاسفانه طی سال های اخیر شاهد بودیم که اعتبارات این جمعیت مردمی تخصیص پیدا نکرده و جمعیت با بحران مالی مواجه شده است.
 شاید اگر هر  سازمان دولتی دیگری بود، هرگز نمی توانست بدون اعتبار و حمایت مالی به فعالیت های امدادونجات و سایر فعالیت های بشردوستانه اش ادامه دهد، اما غیرت سرخ پوشان هلال احمر و همت بلند آنها باعث شده حتی بدون تخصیص اعتبار هم پا پس نکشند و برای حمایت از هموطنانشان، حاضرند در سخت ترین شرایط به فعالیت های انسان دوستانه شان ادامه دهند.
 جمعیت هلال احمر در شرایطی به عنوان معین دولت در امر امدادونجات شناخته می شود که حتی اعتبارات کافی برای تجهیز امکانات امدادی خود را هم در اختیار ندارد و چند سال است که با سیلی صورتش را سرخ نگه می دارد.
 به گفته روح الله فروزش مدیرکل امور مجلس جمعیت هلال احمر، کل بودجه هلال احمر در سال رقمی حدود هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که فقط نزدیک به ۳۰ تا ۴۰۰ درصد آن تحقق پیدا می کند

1387 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به موسسه مطالعات و آموزش مدیریت بحران کرمان می باشد .

بالا نسخه رومیزی

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .